آماده سازی اتوکد Autocad برای رویت Revit

0 231

آماده سازی اتوکد Autocad برای رویت Revit

سلام. در این مطلب به شیوه آماده سازی فایل های اتوکد جهت استفاده در نرم افزار revit می پردازیم. با این آموزش همراه ما باشید...

  1. ابتدا  در گام اول سپس فایل کد Autocad را باز میکنیم.
  2. سپس فایل کد Autocad رو به دید سه بعدی میبریم و اگر فایل ما مانند تصویر پایین همچین مشکلی داشته باشد.  shift + scrol mouseدر زاویه Z جابجا شده باشد.برای رفع همچین مشکلی باید مراحل پایین را به ترتیب انجام بدیم و اگر تمام خط ها روسطح ۰٫۰۰ باشند مراحل پایین نیازی به انجام دادن نیست.۲٫(۱)ابتدا تمام ابجکت ها را انتخاب میکنیم وblock میکنیم. گزینه۱-اسمی برای آن انتخاب میکنیم و گزینه ۲- روی pick point کلیک و بعد روی یکی از خط ها کلیک میکنیم.ودرنهایت ok میزنی و مجدد تمام ابجکت ها را انتخاب و با زدن Delete کیبورد آن را حذف میکنیم.(۲)-وبا زدن Insert رویه کیبورد(i) و Enter پنجره پایین باز میشود.که با نوشتن عدد ۰۰۰۰۱ و زدن ok  تمام خط ها و در زاویه z که بالا رفته بودن رویه سطح ۰٫۰۰ قرار میگیرد و Save میکنیم.
  3. رویت را باز میکنیم و در تبInsert و گزینه Import Cad فایل مورد نظر خود را انتخاب میکنیم.
  4. در مرحله بعد پنجره ی باز میشود که تنظیمات وارد شدن به رویت را انجام میدهیم. که در گزینه ۱با انتخاب کردنAuto-Center to Center فایل در مرکز صحفه قرار میگیرد.و گزینه ۲Import Units)) واحد را تنظیم میکنیم و در مرحله آخرOpenرا میزنیم.امید وارم این آموزش برای شما مفید بوده باشه..

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.