آموزش کد ارتفاعی اتوماتیک در نرم افزار اتوکد

0 742

آموزش کد ارتفاعی اتوماتیک در نرم افزار اتوکد

رسیم ترازهای ارتفاعی در نماها و برش هایی که از ساختمان در نرم افزار اتوکد رسم کرده ایم، کاری بسیار زمان بر است که باید با بالاترین دقت انجام شود زیرا بعداً پیمانکارها و عوامل اجرایی ساختمان به این نقشه ها برای ساخت ساختمان استناد می کنند و بر مبنای این کدهای ارتفاعی، ارتفاع هر طبقه و ارتفاع کل ساختمان و … را پیاده سازی و اجرا می کنند. بنابراین ترسیم و نوشتن آن ها در نقشه ها از اهمیت بسیار زیادی برخورداری است.

با استفاده از پلاگین لول ست در نرم افزار اتوکد، می توانیم این کار را به صورت پارامتریک انجام دهیم. یعنی ابتدا تنظیمات مورد نظرمان را برای ترازهای ارتفاعی و نمادهای آن انجام داده و سپس با یک کلیک، آن را در جای مناسب خود قرار می دهیم. نکته ی مهم و قابل توجه در این پلاگین این است که با تغییر ارتفاع این کدهای ارتفاعی، ارتفاع نوشته شده روی آن ها به صورت خودکار و اتوماتیک تغییر پیدا می کند در صورتی که اگر به صورت دستی آن ها را نوشته باشیم، با هر تغییر ارتفاع مجبوریم که تراز ارتفاعی آن ها را نیز تغییر دهیم. 

رای نصب پلاگین Level Set در نرم افزار اتوکد، ابتدا آن را از طریق لینک زیر دانلود کرده و سپس آن را با کلیک بر روی گزینه Install Now نصب کنید. در زمان نصب این پلاگین، اتوکد شما حتماً بسته باشد. بلافاصله بعد از نصب، می توانید نرم افزار اتوکد خود را اجرا کرده و از این پلاگین که در منوی Add-ins قرار گرفته، استفاده کنید. این پلاگین از نسخه ۲۰۱۸ اتوکد به بالا قابل نصب است:

دانلود پلاگین Level Set برای اتوکد

آموزش کد ارتفاعی اتوماتیک در نرم افزار اتوکد در فیلم زیر ببینید

حتماً این آموزش رایگان اتوکد را برای دوستان خود ارسال کنید. 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.