اتوکد را کلاسیک کنیم؟

0 79

اتوکد را کلاسیک کنیم؟

برای کاربران قدیمی این نرم افزار به دلیل اینکه سال ها با فضای اتوکد کلاسیک کار کردن تغییرات ایجاد شده در نسخه های چند سال اخیر جالب نیست! در این آموزش به تبدیل محیط اتوکد به محیط اتوکد کلاسیک در خدمت شما هستیم.

همانطوری که می دانید در نسخه های ۲۰۱۵ به بعد نرم افزار اتوکد، فضای کاری کلاسیک حذف شده است و در حالت پیش فرض این محیط کاری در دسترس نمی باشد. محیط های کاری جدید به صورت Ribbon و Tab می باشد که دسته بندی ابزارها و دسترسی بسیار بهتری نسبت به محیط کلاسیک دارد، اما اکثر کاربران نرم افزار اتوکد به دلیل اینکه سالها با محیط کلاسیک در فضای اتوکد کار کردند، این تغییرات برای آنها جالب نمی باشد و همچنان تمایل دارند با همان سیستم کلاسیک در اتوکد کار کنند. بنابراین برای این دسته از دوستان که می خواهند محیط کاری اتوکد نسخه های جدید را کلاسیک کنند، آموزش زیر را تهیه کرده ایم و مراحل را به ترتیب انجام دهید تا بتوانید محیط کلاسیک در اتوکد را داشته باشید.

اتوکد را کلاسیک کنیم؟

۱-عبارت RIBBONCLOSE را تایپ کنید و Enter بزنید.

۲-سپس عبارت menubar تایپ کرده و مجدد Enter بزنید.

۳- اکنون از شما مقداری می خواهد، بنابراین مقدار عدد ۱ را وارد کرده و Enter بزنید تا Menubar نمایش داده شود.

۴-به منوی Tools بروید.

۵-سپس از لیست Toolbars>Autocad گزینه های مورد نظر را فعال کنید.

۶-پس از اینکه همه ابزارهای موردنیاز را قرار دادید در بالای نرم افزار یا پایین سمت راست لیست  Workspace Switching را باز کنید و Save Current As را انتخاب کنید.

۷-یک اسم به دلخواه در این فیلد وارد کنید.

۸-سپس دوباره لیست را باز کنید Workspace Settings را انتخاب کنید.

۹-گزینه دوم را انتخاب و OK کنید. (این گزینه باعث میش ود که هر زمانی شما Toolbar ها محیط کاری را تغییر دادید، به صورت خودکار ذخیره شود.)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.