ترفند های رندر ویری

0 414

ترفند های ویری

 

 

ترفند های ویری

نکات کلیدی و تاثیر گذاری رندر ۳d max Vray

یکی از سوالاتی که همیشه در کلاس آموزش تری دی مکس و Vray از من پرسیده میشود، در مورد بالا بردن کیفیت رندر Vray و همچنین کم کردن زمان رندر است.در این آموزش، خلاصه ای از مهم ترین ترفند ها را برسی میکنیم:

 

مدل سازی سبک ، هندسه احجام:

ترفند های رندر Vray مدلسازی سبک

۳ds max Vray training

– همیشه سعی کنید که آبجکت ها و حجم هایی که  میسازید یا به ۳dmax وارد میکنید، حداقل پولی گان( صفحه ) را داشته باشند.(البته همه ما از آبجکت آماده استفاده میکنیم!).

– اگر در صحنه، مدل سه بعدی(۳d model) ما مقدار زیادی پلیگان داشته باشد، زمان رندر افزایش میابد.

– سعی کنید حجم تان را تمیز و بدون errors بسازید مثل pened edges, overlapping polygons. و هیچ وقت ماست مالی نکنید!

ترفند های رندر Vray مدلسازی سبک

اندازه مناسب تکسچر  Texture resolution size

-سعی کنید که رزولوشن متریال هایی را که به آبجکت ها اعمال میکنید، متناسب با بزرگی یا اهمیت آن آبجکت باشد.

مثلا اگر در صحنه تان یک سبد کوچک دارید، لازم نیست که یک عکس باresolution خیلی بالا به آن اعمال کنید.اندازه. تکسچر برای سبد زیر ۶۴۰*۵۰۰ انتخاب شده است.

ترفند های رندر Vray اندازه تکسچر

– این نکته را در ذهن داشته باشید که همیشه از Bump و specular maps برای واقعی تر شدن متریال هایمان استفاده کنید.

 

نکات  مهم نورپردازی

نورپردازی در رندر خیلی مهم است.خود من شخصا از نورهای فیزیکی واقعی مثل Daylight System and Vray Sun and Sky, HDRI استفاده میکنم. و هچنین نورهای IES profiles.چون این منابع نور واقعا کیفیت رندر را بالا میبرند و شرایط واقعی نور را در صحنه شما ایجاد میکنند.

ترفند های رندر Vray بهترین نور ویری

همیشه به یاد داشته باشید که  در صحنه از Gamma 2.2 یا LWF استفاده کنید.چون کمک میکند تا نورها به درستی در ۳ds Max نمایش داده شوند.

ترفند های رندر Vray gamma Correction

مقیاس مناسب ۳ds max sysetm units

در واقع مقیاس برای رسیدن به رندر واقعی و با کیفیت حیاتی است. معمولا سیسیتم اندازه گذاری من روی cm است.بنابراین دقت بیشتری رو ترسیمات و مدل سازی ام دارم. همچنین روی محاسبات درست نور و specular کمک میکند.

ترفند های رندر Vray system Unit setup

تنظیمات کادر رندر V-ray Render Setup:

چند نکته مهم.اگر با Vray کار میکنید، برای Antialiasing ها، من به شما Adaptive DMC را توصیه میکنم.اما برای بهترین کیفیت در صحنه با جزئیات بالا و انعکاس های بلوری(blurry reflections) گزینه antialiasing Fixed از همه بهتر است.چون با این گونه تصاویر بهتر کار میکند.حداقل تعداد سابدیواید (subdivisions) توصیه شده آن ۴ است.اما برای بهترین کیفیت ۶ عالی است.

روشنایی غیر مستقیم indirect illumination

از Irradiance Map و Light Cache استفاده کنید.چون کم ترین زمان رندر را دارد.اما اگر جزئیات بیشتری میخواهید، گزینه Detail Enhancement را در Irradiance Map و گزینه Pre-filter را در قسمت Light Cache فعال کنید.اینکار باعث از بین رفتن نویز(noise) در رندر میشود.

ترفند های رندر Vray Irradiance Map - Light Cache

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.