مميزي انرژي ساختمان مشخص در اصفهان، تاثير عوامل مختلف و راهكارهاي كاهش تلفات انرژي

 

امروز با مقاله ای با عنوان مميزي انرژي ساختمان مشخص در اصفهان، تاثير عوامل مختلف و راهكارهاي كاهش تلفات انرژي نوشته مجتبی هادی و مائده حسامی در خدمت شما هستم.
انرژي به عنوان يكي از مسائل مهم جامعه بشري دغدغه بسياري از كشورها است و در اين بين، صرفهجويي در مصرف انرژي نقش مهمي دارد. مصرف انرژي در ساختمانهاي كشور به عنوان يك بخش غير مولد، بيشترين سهم را در بين كليه بخشهاي مصرف به خود اختصاص داده است. مجموعهاي از عوامل تعيين كننده ميزان مصرف انرژي در ساختمان به اين 1- شرايط آب و هوايي و اقليمي محل احداث ساختمان، 2- مواد و مصالح بكار رفته در :[ شرح دستهبندي ميگردد[
پوسته و جدارههاي خارجي ساختمان 3- نوع معماري و سازه ساختمان، 4- تاسيسات مركزي ساختمان (گرمايش، سرمايش، تهويه مطبوع و روشنايي) و 5- لوازم و تجهيزات مصرف كننده (لوازم برقي و تجهيزات اداري). در اين پروژه، يك ساختمان در شرايط جغرافيايي معين از نظر بار سرمايي، مميزي شود تا مقدار تلفات سرمايي آن مشخص و راههاي هاي برودتي محاسبه ميشود و سپس بار سرمايي محسوس به دست Q صرفهجويي آن ارائه شود. بدين منظور، 6 مورد ميآيد.

در ادامه می توانید مقاله کامل را دانلو کنید.

دانلود کامل مقاله

محل تبلیغات

درباره یمهیار پیر باوقار 54مقاله
معمار، علاقه مند به مباحث انرژی و معماری پایدار متخصص نرم افزار های شبیه سازی معماری ( تریدی مکس، رویت، ویری و...) مسلط به نرم افزار های شبیه سازی انرژی ( دیزاین بیلدر، اکوتکت و...)

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*