Designbuilder5.2

5 271

Designbuilder5.2

امروز ۹ اسفند ۲۸ فوریه ورژن جدید نرم افزار  DesignBuilder v5.2.0.156  Published on 28 February 2018  دیزاین بیلدر  رسما در سایت دیزاین بیلدر قرار گرفت. ورژن Designbuilder5.2  که قبلا نسخه های بتای آن آمده بود، ویژگی های جدیدی را در خودش اضافه کرده!!و در زمینه های daylight و simulation پیشرفت های زیادی داشته.

در ادامه سعی می کنیم به برخی از ویژگی های  که در ورژن جدید نرم افزار اضافه شده بپردازیم.

 

خروجی و آنالیز اطلاعات: برای شبیه سازی انرژی  و سیمولیشن گرافیک جدید به نرم افزار  در ورژن جدید اضافه شده.که بسایر جالب و سودمند تر شده است.

در قسمت    Daylighting ما بیشترین پیشرفت رو در ورژن جدید مشاهده میکنیم. یکی از ضعف های نرم افزار دیزاین بیلدر در آنالیز و شبیه سازی نور روز محدود بودن پارامتر هایی که مورد ارزیابی قرار می گرفت  و فقط شامل Daylight factor   و Illuminance می شد. اما با آمدن ورژن ۵٫۲ و آپدیت های جدید از این ورژن  پارامتر های بیشتری را در زمینه نور روز مورد ارزیابی قرار می گیرن.

و مهمترین  ویژگی اضافه شدن Daylight Autonomy  ، Annual Sun Exposure و خروجی UDI   با استفاده از موتور شبیه سازی Daysim  است.

گرچه با تست های که گرفتم زمان رندر و آنالیز اطلاعات در صورن نیاز به Daylight Autonomy مقداری افزایش پیدا کرده و باید صبورتر نسبت به قبل باشیم.

همچنین در پنجره Edit calcution option  در قسمت Day lighting  تغییراتی از جمله تعریف نوع آسمان را داشتیم. دو نوع آسمان

 • Standard sky-
 • Perez all weather

در ورژن جدید به نرم افزار اضافه شده است.

 

ادامه دارد....

 

 

5 نظرات
 1. عباس مینی می گوید

  بسیار عالی. مرسی از توضیحاتتون و بروز بودن وبسایت شما

 2. سوفی می گوید

  خیلی خوب بود. ادامه اش میذارید؟ من دقیقا راجع به همین موضوع دارم کار میکنم و سوالم همینه. آیا ضریب انعکاس سطوح در دیزاین بیلدر قابل تعریف؟

  1. مهیار پیر باوقار می گوید

   سلام. بله قابل تعربف است. در تعریف مصالح می تونید این کار رو انجام بدین

 3. سوفی می گوید

  و یسوال مهم دیگه..ایا در بخش دیسیم، نمیشه برنامه زمانی تعریف کرد براش؟ بغیر از ساعت ماه رو نمیشه تعریف کرد؟ من سال تحصیلی مدرسه رو میخام برای کارم نه سالانه رو، این قابلیت رو داره؟

  1. مهیار پیر باوقار می گوید

   بله . شما می تویند خروجی سالانه. ماهانه هفتگی سالانه. ساعتی و حتی نیم ساعت نیم ساعت…
   و ماه هایی که مدرسه شما باز هست رو بگیرن.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.