پلاگین Sefaria در رویت

0 279

پلاگین Sefaria در رویت برای آنالیز انرژی و نور! کاربرد پلاگین Sefaira

پلاگین Sefaira بیشتر برای بررسی و آنالیز اولیه طرح در مرحله انتخاب کانسپت مناسب بوده و با توجه به موقعیت جغرافیایی پروژه برای بهره گیری بیشتر از منابع طبیعی و تجدیدپذیر و کاهش مصرف سوخت های فسیلی برای تامین انرژی مورد نیاز برای رسیدن به منطقه آسایش مورد استفاده قرار می گیرد. لذا در حن طراحی نیازی به مدلسازی دقیق و کامل فضاها نیست. کافیست برای سطوح شیشه خور به جای استفاده از پنجره با اشکال خاص تنها مصالح آن بخش را با نمونه های شفاف Transparent جایگزین کنید. افزونه Sefaira هوشمندانه این مصالح را به عنوان پنجره شناسایی کرده و مدل را بر مبنای آن تحلیل می کند.

زمانیکه مصالح تغییر پیدا می کنند و یا پنجره ها در مدل جایگذاری می شوند، مدل با داده های جدید توسط افزونه Sefaira محاسبه شده و به روزرسانی می شود. افزونه Sefaira در پنجره ی اصلی خود نمایشگر سه گراف دایره ای شکل است: میزان مصرف انرژی EUI، دسته بندی انرژی و روشنایی روز. در روش های جدید طراحی ساختمان هایی که قبل از سال ۲۰۳۰ طراحی و ساخته می شوند، با توجه به چالش بزرگ ۲۰۳۰ که قبل از این پیرامون آن در مقالات گذشته مفصل صحبت شد، نمایانگر میزان بار سرمایش کنترل شده نیز هست. که رابطه مستقیمی با برخی از فضاها در مدل دارد. همچنین در گرافی که پایین نمونه های دایره ای شکل قرار گرفته بار سرمایشی که توسط گرمای حاصل از پوسته های جنوبی دچار نوسان می شود را نمایش می دهد.

پلاگین Sefaria در رویتپلاگین Sefaria
افزونه Sefaira

روش کار با افزونه Sefaira

ممکن است تعجب کنید که چگونه یک نرم افزار توسط افزونه Sefaira می تواند محاسبات انرژی و روشنایی را برای مدل طراحی شده انجام دهد. اما بدانید که افزونه Sefaira بر مبنای واحدهای خاص کدگذاری شده، تا زمانی که شما نیازمند بررسی طرح با استانداردهای خاصی هستید از طریق ابزارهای ویژه به آن دسترسی پیدا کنید.

برای مثال انتخاب استانداردهای متداول جهانی برای محاسبه عایق پذیری دیوارها، کف، بام و یا سیستم های تاسیسات مکانیکی می تواند در سرعت کار شما تاثیرات داشته باشد، کما اینکه خودتان می توانید خط مشی برای این محاسبات تعیین کرده و آنرا شخصی سازی کنید.

برنامه های این چنینی مثل افزونه Sefaira به طراحان کمک می کند تا طرح خود را برای قرارگیری در منطقه آسایش آماده نمایند و آنرا از نظر جهت قرارگیری در سایت، ارتفاع طبقات، سطوح شیشه ای و تاثیرات سایه ها مورد بررسی قرار دهند. زمانیکه طرح از هر نطر مورد تایید قرار گرفت می توان با تکمیل مدل و بارگذاری آن در سایت Sefaira  از امکانات بیشتر افزونه Sefaira استفاده کرد.

اینجاست که راه کارهای جدیدی برای بهینه سازی طرح پیشنهاد می شود.

پس از بارگذاری پروژه در سایت مدل از جهات دیگری مثل تجدیدپذیری، پوسته ها، تجهیزات آب رسانی و سیستم های تهویه بررسی می شود که هر کدام در دسته جداگانه به تفکیک موجود بوده و اجازه می دهد تا با انتخاب هر گزینه جزئیات کامل مربوط به آنالیز آن بخش در اختیار شما قرار گیرد. همچنین می توانید مواردی مثل میزان مصرف انرژی، بار سرمایش و گرمایش، گاز دی اکسید کربن و میزان آب مصرفی را در قالب اعداد و یا دیاگرام های مختلف مشاهده کنید.

 

 

همچنین آموزش های در زمینه نرم افزار رویت را می تونید از لینک آموزش نرم افزار رویت  بببینید.

انواع برش Section در Revit

رویت: بسته شدن پنجره Propertires و Project browser

تفاوت ستون معماری و ستون سازه در Revit

معرفی محیط Families و Model in Place در رویت

آموزش ویرایش پله ها در رویت Revit

پلاگین RevitWorks Door Factory 2017 LITE

آموزش رویت: Curtain Wall

کشیدن انواع نرده در رویت Revit

انتقال و بازکردن فایل اتوکد Autocad به رویت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.